Dolar Düşüşe Geçince Araba Fiyatları Düşecek mi?

Otomotiv sektörü
Otomotiv sektörü

Doların düşüşü bildiğimiz gibi geçen haftadan itibaren ciddi oranda düşüşlerdedir. Dolar düşüşe geçince peki bu fiyat araba fiyatlarını etkiler mi?

Dolar düşüşe geçtiği şu günlerde Türk Lirası değer kazanmaktadır. Bu durum itibariyle kişilerin aklında bir takım soruları beraberinde getirmektedir. Bu sorular nelerdir biraz açıklık getirelim.

Araba Fiyatlarını Dolar Düşüşü Etkiler Mi?

Sıfır km araç almayı düşünen kişiler dolar kurunun ne zaman araç fiyatlarına yansıması alternatifi ile merakla beklemektedir. Bu süreç içerisinde sektör temsilcileri araç düşüşlerinin hemen fiyatlara yansıması beklenmek doğru olmayacağını belirttiler.

Doğuş otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, yapmış olduğu açıklamada, otomotiv sektörü ağırlıklı olarak Euro’ya bağlı olduğunu belirtmiştir. Bu sebepten dolar kuru düşüşü otomativ sektörüne biraz geç yansıması beklenmedir ifadelerine yer verdi.

Covid-19 salgın hastalığı sebebiyle küresel ekonomi tamamen alt üst olmuş durumdadır. Geçtiğimiz yıllar içerisinde otomotiv tedarikçileri sorun yaşamamak adına stoklar yaparak önlemlerini almışlardır. Bu sebepten maliyet artmaya devam etmektedir.

Umarız en yakın zaman içerisinde ilk olarak hedefimiz sağlık. Koronavirüs belası en yakın zaman içerisinde yok olup gitmesi dileklerimizle. Otomotiv sektörü ve genel olarak ideal oranda ekonomi düzenine tekrar kavuşmamız dileklerimizle. Sağlıklı günler dileriz.

Hakkında admin

MetFinans en uygun kredi ve banka şartlarını araştırarak en güncel bilgileri sunar. Aynı zamanda kredi kartı, banka işlemleri,sigorta, KOSGEB gibi pek çok konuda da sizi bilgilendirir. Paranızı yönetmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bizi takip etmeye devam edin.

İlginizi Çekebilir!

en uygun krediler

En Uygun Kredi Veren Bankalar 2021

Ev ya da araba alacağımız veya tatile çıkacağımız, teknolojik bir alet alacağımız çeşitli ihtiyaçlarımız için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir