Finans Rehberi

“Gayri Meşru İş Arıyorum” Diyorsanız Mutlaka Bu Yazıyı Okuyun

Kısa yoldan çok fazla para kazanmak iyi gibi görünse de pek çok riskli yanı vardır. Bu yazıyı "gayri meşru iş arıyorum" diye aratanlar için hazırladık.

Bir finans rehberi yazımıza daha hoş geldiniz. Bu içeriğimizde internette çok sık aranan “gayri meşru iş arıyorum” aramaları için bilgi niteliğinde maddeler hazırladık.

Öncelikle gayri meşru işler adı üzerinde yasal olmayan yolları içinde barındırır. Bu nedenle riski oldukça yüksektir ve sizi çok ciddi sıkıntılarla baş başa bırakır. Bu nedenle gayri meşru yani illegal, yasal olmayan işler yerine kısa yoldan nasıl para kazanabileceğinize dair bir rehber hazırlamaya karar verdik. 3 maddelik çok temel bir rehber hazırladık.

1.En iyi bildiğiniz işi yapın. 
Yeni bir iş yapmak, daha doğrusu hiç bilmediğiniz bir iş yapmak sizi bir süre uğraştıracaktır. Hatta belki de pes etmenize bile neden olabilir. 2019 yılında işsizlik iyice arttı, kendi işimi zaten yapamıyorum o yüzden böyle aramalara giriştim diyorsanız durun, diğer maddelerimiz ile devam edelim.

2.Kimse size havadan bir para vermez, riski yüksek olan işlerin patlama ihtimali de yüksektir ve hayat boyunca bunun sıkıntısını yaşayabilirsiniz.
Yasal olmayan işlere giriştiğinizde getiri yüksek olabilir ama orada da kesin diye bir şey yoktur. Her an farklı bir sıkıntı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durumda da ne yazık ki tek başınıza olacaksınız. Kimse size yardım etmeyecektir. Muhtemelen “ben seni, sen beni tanımıyorsun” diyerek sözleştiniz. E bu durumda ne olacak? En yakınlarınıza da iş detayı veremeyeceğiniz için yaşayacağınız en küçük sıkıntı ailenizi ve onurunuzu da kötü yönde etkileyecektir. Uzak durun.

3.İnternet girişimciliğine merak sarın.
Hiçbir bilginiz olmayabilir ama inanın öğrenmek hiç zor değil. Bir internet bağlantısı ve ikinci elden 500 600 liraya alacağınız bir dizüstü bilgisayar bile işinizi görecektir. Sektörü belirledikten sonra yazılar yazmak ve onları pek çok yolla insanlara ulaştırmak (bakın bu sitenin yaptığı gibi) emin olun size hem uzun vadeli hem de güzel bir getiri sağlayacaktır.

4.Tarıma yönelin
Evet, söylemesi basit; tarıma yönelin. Günümüzde artık organik pek çok ürün çok fahiş fiyatlara satılıyor. Normal domatesin 3 lira olduğu bir pazar ile organik etiketi olan bir marketi düşünün, orada domatesin fiyatı 10 TL olacaktır. Kara bakar mısınız?

Metfinans

MetFinans en uygun kredi ve banka şartlarını araştırarak en güncel bilgileri sunar. Aynı zamanda kredi kartı, KOSGEB gibi pek çok konuda da sizi bilgilendirir. Paranızı yönetmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bizi takip etmeye devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı