Kredi Kartları

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar (2019 GÜNCEL)

Herkes belli sebeplerden dolayı işsiz kalabilmektedir. Ancak bir işinizin olmayışı daha fazla nakit paraya ihtiyacınız olduğu anlamına geliyor. Eğer belirli bir birikiminiz yoksa işsiz kaldığınız süre boyunca işsizlik maaşı da alamıyorsanız veya yetmiyorsa  kredi kartı kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bankalar eskiden kredi kartı verirken gelir belgesi şartı arardı.

Bu şart kredi kartı almaya yeterliydi. Ancak şimdi belirli limitler dahilinde çalışmayan bireyler de kredi kartı alabilmektedir.  Ev hanımları, işsizler, çalışmayanlar da kredi kartı alabiliyorlar. İşsizlere kredi kartı veren bankalar arasında Odebank, IngBank, Akbank, Garanti Bankası gibi bankalar bulunmaktadır. Ancak yine de kredi kartı alabilmek için belirli şartları taşıyor olmanız gerekmektedir.

Bazı bankalar, çalışmayan işsizlere, ev hanımlarına kredi kartı verebilmektedir. Eğer çalışmıyorsanız ve belirli bir düzenli geliriniz yoksa bankaların talep ettiği belirli şartlar altında kredi kartı sahibi olabilir ve kullanabilirsiniz.

Ülkemizde bazı meslek grupları kayıtlarda çalışmıyor olarak gözüküyor. Bu nedenle bu kişiler çalıştıklarını belgeleyemiyorlar. Örneğin çiftçiler resmi kayıtlarda çalışıyor olarak gözükmezler, ancak Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt olduklarında hemen kredi kartı kullanabilirler. Ayrıca yine bu kişiler devletin sağladığı düşük veya sıfır faizli kredilerden ve hibelerden yararlanabiliyorlar. Bazı kişiler de çalışmıyor ve kira geliriyle geçiniyor olabilir. Bu durumda kayıtlara göre çalışmıyor olarak gözükse de kira gelirini bankaya teyit ettirerek kredi kartı alabilirler.

Bkz: İşsizlere Kredi Veren Bankalar (2019 GÜNCEL)

Aylık net belli bir geliriniz olmasa da yukarıda sayılan belirli şartlar dahilinde kredi kartı kullanabilirsiniz.  Kredi kartı alırken en önemli şeylerden biri de kredi notunuzdur. Daha önce bir kredi ürünü kullandıysanız ve kredi notunuz düşük ise kredi  kartı alırken zorluk yaşayabilirsiniz. Çünkü kredi notu borç ödeme alışkanlığınızı belirleyen önemli ölçütlerden biridir.

Eğer kredi notunuz 1200 altında ise öncelik vermeniz gereken şeylerden birisi kredi notunuzu yükseltmek olacaktır. Kredi notunuzu yükseltmek için sık sık bankaya para yatırıp para çekmek, bankadan altın döviz alıp satmak, Kredili mevduat hesabı oluşturup ihtiyacınız olmasa da ara sıra çekip yatırmak kredi notunuzu yükseltecektir. Bu etmenler bankanın sizin finansal analizinizi çıkartmasını sağlayacaktır.  Kredi kartı başvurusunu şubeye gitmeden  bankanızın internet şubesi yoluyla  gerçekleştirebilirsiniz.

Metfinans

MetFinans en uygun kredi ve banka şartlarını araştırarak en güncel bilgileri sunar. Aynı zamanda kredi kartı, KOSGEB gibi pek çok konuda da sizi bilgilendirir. Paranızı yönetmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bizi takip etmeye devam edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı