Öğrenciler İçin

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL 2019)

Bazen okul gereği yada oluşan bazı özel sebepler gereği harçlıklar yetmemekte öğrenci arkadaşları öğrenciye kredi veren bankalar üzerinden bir takım ürünler kullanmaktadırlar.

Hayatımız boyunca neredeyse büyük çoğunluğumuz öğrencilik dönemi geçirmekteyiz. Okuyup iyi bir kariyer sahibi olmak elbette belli zorlukları ve bu zorluklar ile mücadele ederken belli fedakarlıkları da beraberinde getiriyor.

Öğrenciye Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir

Bu konuda neredeyse tüm bankalar öğrenciye kredi vermektedir. Genel olarak kredi veren bankalar;

 • -Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi adı altında 36 aya kadar eğitim ve diğer ihtiyaçlar kredisi vermektedir.
 • -Deniz Bank üst limiti iki bin TL olmak kaydıyla 0.99 faiz oranıyla 48 aya kadar kredi vermektedir.
 • -İş Bankası yine eğitim masrafları için kredi veren bankalar arasındadır.
 • -Yapı Kredi bankası eğitim harcamaları için 50.000 TL ye kadar 48 aya yakın vade ile kredi vermektedir.
 • -Garanti Bankası eğitim öğretim masrafları için %1.32 faiz oranıyla kredi vermektedir.
 • -Vakıfbank eğitim kredisi olara 40.000 TL üst limite kadar kredi vermekte 12 ay vade sunmaktadır.
 • -Odeabank en uzun vade süresi olarak 60 aya kadar vade süresi imkanı ile üst limit olarak 20.000 TL ye kadar eğitim kredisi vermektedir.
 • -Halk Bank ise 10.000 TL üst limit ile 48 aya kadar eğitim kredisi vermektedir.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar Ve Öğrenciye Kefilsiz Kredi

Öğrenciler burs aldıkları için burs üzerinden otomatik ödenmesi koşulu göz önünde bulundurularak öğrenciye kefilsiz kredi veren bankalar bulunmaktadır. Lakin her bankanın bir üst limiti vardır. Kendi çalışma politikalarına göre üst limit belirleyen bankalar kefil istemeden kredi vermektedirler. Bazı sebeplerden ötürü kullanılacak miktar bankanın belirlediği üst limitin üzerindeyse mutlaka çalışan ve gelir vergisine sahip olan bir yakınınızın kefil olması gerekmektedir.

Eğitim Kredisi Ve Öğrenciye Kefilsiz Kredi İçin Gerekli Koşullar Nelerdir

Bir çok banka gelir bankası maaş  bordrosu gibi evrakları ibraz eden müşterilerine daha kolay kredi vermekte. Yaşam koşulları gittikçe değişmekte üretim ve alışverişin boyutu gittikçe büyümekte iken bankaların çoğu artık ev hanımlarına ve öğrencilere de kredi vermektedir. Yani artık bir çok bankadan gelir belgesi de olmadan kredi kullanabilirsiniz. Gelir belgesi olmadan öğrenciye kredi veren bankalar 2019 yılında bu hizmetlerine devam edeceklerdir. Eğitim kredisi veren bankalar bazı evraklar istemektedirler. Bu evrakların bazıları ise şöyledir;

 • -Nüfus Cüzdanı
 • -Yerleşim Belgesi
 • -Resmi Bir Fatura Örneği
 • -Öğrenci Kabul Belgesi
 • -Eğitime ilişkin bir takım evraklar

Bir çok banka bu evraklar ile başvuru yapıldığı takdirde öğrenciye kefilsiz kredi vermektedir. Yine her durumda olduğu gibi eğitim kredisi alırken de kredi notunuz çok önemlidir. Başvuru yapmadan önce gelir gider durumunuzu gözden geçirip uygun koşullarda ve yeterli miktarlarda krediler kullanmanızı öneririz. Oluşabilecek bazı özel durumlar yüzünden düşen kredi notunuz öğrencilik hayatınızla beraber ilerdeki çalışma hayatınızı da olumsuz etkileyecektir.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Kullanım Şekilleri

Eğitim ve öğretim hayatına bir çok banka destek vermekte ve öğrenciye kefilsiz kredi imkanı sunmaktadır. Bir çok banka kendi şubeleri üzerinden başvuruları kabul etmektedir. Ancak teknolojinin ilerlemesi elektronik cihazların yaygın kullanılmaya başlaması ve internet kullanımının artmasıyla artık çoğu banka bu ilerlemeye ayak uydurmuş durumdalar. Bu sayede sizlerde banka şubelerine gitmeden dijital imkanlar kullanılarak internet bankacılığı üzerinden mobil şubeler ve kısa mesaj yöntemi ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Kısa sürede değerlendirmeye alınan kredi başvurunuz hakkında kısa sürede sonuç bilgisi de alabilirsiniz.

Metfinans

MetFinans en uygun kredi ve banka şartlarını araştırarak en güncel bilgileri sunar. Aynı zamanda kredi kartı, KOSGEB gibi pek çok konuda da sizi bilgilendirir. Paranızı yönetmek ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bizi takip etmeye devam edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı